پنج گنجینه ی میلیون دلاری کیف لپ تاپهای کلاسیک

حتی نمونه‌های خراب و زنگ‌زده‌ی مدل‌های خاص , می توانند ثروتی رؤیایی نصیب صاحبان خویش نمایند . در این مطلب به ۵ گنجینه‌ی تازه کشف‌شده از باارزش‌ترین کیف لپ تاپهای کلاسیک دنیا می‌پردازیم .
به گزارش کارپرس , مثلی دیرین در اروپا میگوید : «هر چیز که به انبار فرستاده شود , همان‌جا می‌ماند» . ما ایرانی‌ها هم عادت داریم بعضا وسایل را به‌جای فروختن یا بدور انداختن , جایی انبار کنیم تا احتمال دارد روزی به دردمان بخورد و اما معمولا فراموش می کنیم در‌این انباری‌ها چه گذاشته‌ایم . درحال حاضر فکر کنید کیف لپ تاپهایی دیرین که امروزه قیمت کلکسیونی بالایی دارند , پس از سال ها از انبارهای مخروبه و خاک‌گرفته پیدا شوند و علاقه‌مندان زیادی به‌سوی خویش جلب نمایند .

پیرو با ۵ انبار با ارزش که ظرف ده سال گذشته کشف شده‌اند , آشنا می‌شویم و در پایان مطلب تصاویری از نمونه‌های اصلی کیف لپ تاپهایی که اشاره می گردد , به ترتیب قرار داده‌ایم تا شما با آنها آشنا شوید .

۱ – دوج چارجر دیتونا
سال ها پیش , یکی مهم‌ترین مسیرهای کیف لپ تاپ‌رانی عالم , پیست دیتونا در آمریکا بود و به همین جهت کیف لپ تاپسازان متعددی , تولید ها اسپرت و پرقدرت خویش را با پسوند دیتونا عرضه می‌کردند که نشانه‌ی تفاوت آنان با مدل‌های استاندارد باشد . دوج چارجر یکی جذاب‌ترین کیف لپ تاپهای عضلانی مورخ آمریکا محسوب می‌شود و نسخه‌ی چارجر دیتونای ۱۹۶۹ , با ظواهر عجیبش هنوز هم چشم‌ها را خیره می‌کند . این کیف لپ تاپ زیر اسم پلیموث ( دیگر زیرمجموعه‌ی دوج ) هم ساخته شد که مجموعا ۵۶۰۰ دستگاه را شامل میشود .

۱doj

هرچند دوج چارجر دیتونا قیمت کلکسیونی چندین صد هزار دلاری ندارد , ولی پیدا کردنش تحت خروارها علوفه در یک مزرعه نزدیک گلین‌وود آلابامای ایالات متحده اتفاقی نایاب بود . از آنجا که این مدل در موقعیت زیاد بدی قرار داشت , در حراجی نیز اکثر از ۹۰ هزار دلار فروخته نشد , در‌حالی‌که نمونه‌های سلامت چارجر دیتونا معمولا ۱۵۰ تا ۱۸۰ هزار دلار ارزش دارا هستند .

۲ – فراری دیتونا

قرار وجود ندارد , کیف لپ تاپهای خاک‌گرفته‌ی قدیمی از انبارهای فراموش‌شده پیدا شوند , احتمال دارد در یک پارکینگ عمومی جا خوش نمایند و سال ها مسئله بی‌توجهی واقع شوند . این داستان یک فراری دیتونا مدل ۱۹۷۱ است .

وقتی شما تاجری بین‌المللی باشید و درآمد زیادی هم در اختیارتان باشد , هرازگاهی کیف لپ تاپی جدیدی میخرید و احتمالا وقت کافی برای فروختن قبلی نیز به دست نیاورید . فراری دیتونا GTB/4 365 یکی جذاب‌ترین کیف لپ تاپهای ابتدای دهه‌ی ۷۰ میلادی بود که به وسیله یک تاجر کانادایی به قیمت ۱۸ هزار دلار خریداری شد . وی با فراری چشم‌نوازش بدور اروپا را در نوردید و آن گاه آن را با کشتی به تورنتو در کانادا آورد . در مجموع ۱۸ سال , گاه و بی‌گاه از این فراری استفاده می شد تا اینکه از حدود سال ۱۹۸۹ در پارکینگ گرانقدر یک آسمان‌خراش خاموش و کاوری روی آن کشیده شد . مالک آن به دفتر جدیدش در آسیا نقل مکان کرد و فراری دوست‌داشتنی از یاد رفت .

۲frari

سرانجام در سال ۲۰۱۴ حراجی مشهور RM , فراری نو یافت شده را که بیشتراز ۹۰ هزار کیلومتر کار کرده بود , به ارزش ۷۷۰ هزار دلار به فروش رساند &# لینک مطلب مورد نظر ;

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *